Här finns vi

Mondo arkitekter Dalarna har sitt kontor centralt intill Medborgarplatsen i Falun. Kontakta oss gärna via någon av våra medarbetare eller något av alternativen nedan. Vi hörs!

Via telefon

023-70 53 00

Via e-post

falun@mondo.se

post- & besöksadress

Engelbrektsgatan 34, 791 60 Falun

Anders Nisser

Byggnadsingenjör

023-70 53 04
anders.nisser@mondo.se

Andréa Sandelin

Byggnadsingenjör

023-70 53 16
andrea.sandelin@mondo.se

Antonia Jäderberg

Byggnadsingenjör

023-70 53 03
antonia.jaderberg@mondo.se

Christina Lövald Hellberg

Arkitekt

023-70 53 15
christina.lovald@mondo.se

Daniel Berggren

Byggnadsingenjör

023-70 53 13
daniel.berggren@mondo.se

Fredrik Olsson

Byggnadsingenjör

023-70 53 06
fredrik.olsson@mondo.se

Helena Reimfors

Arkitekt SAR/MSA

023-70 53 02
helena.reimfors@mondo.se

Henrik Smångs

Byggnadsingenjör

023-70 53 14
henrik.smangs@mondo.se

Josefine Nyberg

Ekonomiansvarig

023-70 53 07
josefine.nyberg@mondo.se

Kristinn Björgvinsson

Arkitekt SAR/MSA

023-70 53 01
kb@mondo.se

Linnéa Peters

Byggnadsingenjör
Hållbarhetsansvarig

023-70 53 17
linnea.peters@mondo.se

Maja Gesar

Arkitekt

023-70 53 12
maja.gesar@mondo.se

Mikael Ågren

Arkitekt SAR/MSA

023-70 53 05
mikael.agren@mondo.se

Tina Ljunggren

Arkitekt SAR/MSA
Föräldraledig

023-70 53 11
tina.ljunggren@mondo.se

Tor Hagman

Planeringsarkitekt FPR/MSA

023-70 53 10
tor.hagman@mondo.se

Biörn Laestadius

Arkitekt

023-70 53 08
bl@mondo.se

Claes-Göran Ahrén

Arkitekt SAR/MSA, KKH

070-321 09 20
claes-goran.ahren@mondo.se